Lavoriškių gimnazija

Balandžio 30 d. Lavoriškių gimnazijoje vyko susitikimas su Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadove Daiva Jakaite ir biuro stažuotojais. Renginys skirtas gilinti mokinių žinias apie Europos Sąjungos vertybes, simbolius ir Europos Parlamento veiklą, bei paminėti Lietuvos narystės ES sukaktį.

Susitikimo metu svečiai papasakojo apie pagrindines ES vertybes – laisvę, demokratiją, žmogaus teisių apsaugą, teisinę valstybę ir solidarumą. Gimnazijos mokiniai aktyviai įsitraukė į diskusijas, domėjosi, kaip šios vertybės atsispindi kasdieniame gyvenime ir sprendimų priėmime Europos Parlamente.

Mokiniams buvo pristatyti ir pagrindiniai ES simboliai – vėliava, himnas, šūkis ir bendra valiuta. Buvo aptarta, ką reiškia būti ES piliečiu ir kaip kiekvienas gali prisidėti prie Europos kūrimo.

Ypač įdomus buvo pasakojimas apie Europos Parlamento darbą: kaip vyksta plenariniai posėdžiai, kaip rengiami teisės aktai, kokias pareigas atlieka europarlamentarai. Susitikimo dalyviai sužinojo apie galimybes jaunimui – „Euroscola“ projektą, stažuotes, savanorystę ir kitas iniciatyvas, leidžiančias artimiau pažinti ES institucijų veiklą.

Šis susitikimas buvo puiki proga mokiniams sustiprinti savo europietišką tapatybę, ugdyti pilietiškumą ir paskatinti aktyvų domėjimąsi Europos reikalais.

Mūsų gimnazijoje nuaidėjo viena šilčiausių ir jautriausių metų švenčių – Mamyčių diena.

Tądien visa aplinka prisipildė meilės – mažose širdelėse rūsenusi šviesa virto dainomis, šokiais, šypsenomis ir švelniais žodžiais, skirtais brangiausioms mamytėms.

Šventę pradėjo gimnazijos direktorė Ramunė Katinauskienė, ištardama nuoširdžius sveikinimo žodžius visoms mamoms, dėkojo už jų kasdienę meilę bei atsidavimą.

Mamytes sveikino darželinukai, priešmokyklinukai bei 1–5 klasių mokiniai,  jų pasirodymai džiugino širdis, virpino jausmus ir ne vienai mamai išspaudė šypseną bei džiaugsmo ašarą. Kiekvienas vaiko žvilgsnis, kiekvienas apsikabinimas buvo tarsi mažas padėkos laiškas už neišmatuojamą rūpestį, kantrybę, šilumą ir besąlygišką meilę.

Tai buvo šventė, kurioje susiliejo jaudulys, širdies šiluma ir tikras nuoširdumas, palikdami ilgai išliekantį džiaugsmo atgarsį kiekvienoje širdyje.

28,15,0,50,1
25,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,0,0,1,30,10,5,0,0,0,10,0,1
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29
29

IMG 3049🎶 Balandžio 30d. Varėnos Kultūros centre dešimtą kartą vyko dainų festivalis „Dainos iš tremties“, skirtas prisiminti Lietuvos gyventojų tremtis, skatinantis domėtis dainomis, kurias dainavo į tremtį išsiųsti žmones bei už Lietuvos laisvę kovoję partizanai. 

 🎤 Dainų festivalis – tai Lietuvos mokyklų bendruomenėms skirtas renginys, kuriame mokiniai kūrybiškai, išlaikę tradicijas ar naujomis aranžuotėmis atlieka dainas, kurias dainavo mūsų seneliai ir proseneliai. 

🤩 Mūsų gimnazijai atstovavo muzikos studijos 5 klasės mokiniai, kurie atliko  partizanų dainą „Mėnulis tikras tėvas jo“. Dėkojame mokiniams už puikų pasirodymą. 

💁‍♂ Dainų festivalį „Dainos iš tremties“ organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.

Balandžio 30 d. Lavoriškių gimnazijoje įvyko reikšmingas renginys, skirtas tarptautiniam projektui „Empowering Girls“, kurio tikslas – įkvėpti merginas siekti savo svajonių ir drąsiai žengti į sritis, kuriose vis dar dominuoja vyrai.

Šio renginio metu mokiniai susitiko su įmonei Accenture atstovaujančia Inga Gaidukove – moterimi, sėkmingai įsitvirtinusia IT sektoriuje. Viešnia atvirai dalijosi savo gyvenimo istorija, pasakojo apie pirmuosius karjeros žingsnius, iššūkius, kuriuos teko įveikti, ir kelią, kuris atvedė ją į vieną iš didžiausių IT bendrovių pasaulyje. Mokiniai sužinojo, kad kelias į sėkmę nėra tiesus – jame nestinga abejonių, bandymų, tačiau svarbiausia – tikėti savimi ir nebijoti keisti krypties.

Renginyje dalyvavo net 51 mokinys, iš jų – 33 merginos. Tai parodo, jog merginų susidomėjimas IT ir technologijomis auga, o tokie susitikimai padeda joms pamatyti platesnes galimybes bei rasti įkvėpimą.

Diskusijos metu Inga pabrėžė, kad technologijų pasaulis atviras visiems, o įvairovė komandoje – viena svarbiausių sėkmingo darbo sąlygų. Mokiniai taip pat uždavė daug klausimų apie studijas, karjeros planavimą bei darbo kultūrą tarptautinėse kompanijose.

Šis susitikimas – puikus pavyzdys, kaip asmeniniai pasakojimai gali paskatinti jaunus žmones nebijoti rinktis netradicinių kelių ir ugdyti pasitikėjimą savo jėgomis. Projektas „Empowering Girls“ ir toliau skatina merginas drąsiai žvelgti į ateitį bei kurti savo sėkmės istorijas.

#EMPOWERINGGIRLS

#JUNIORACHIEVEMENT

28,15,0,50,1
25,600,60,1,5000,1000,25,2000
90,300,1,50,12,25,50,1,70,12,1,50,1,1,1,5000
0,1,0,0,1,30,10,5,0,0,0,10,0,1
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28
28

   4 B klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje Žemės ūkio agentūros prie Žemės ūkio ministerijos edukacinio projekto „Lietuvoje auginta! Sveikų skonių kelionė“ viktorinoje, kuri vyko balandžio 8 d.🍎🥛🍏

   Pamokos metu mokiniai sužinojo daug naujų dalykų apie gamtą ir maistą.🍀🥗

   Ketvirtokai džiaugėsi pasisėmę naudingų žinių turiningoje ir linksmoje sveikų skonių kelionėje. 🍒🥕🍎🥒🫑🫛🫐

FB IMG 1745848635711

Paieška

Lankytojai

Dabar svetainėje 20 svečių ir narių nėra

Grįžti į viršų