2024 metų vasario 15 diena ilgam įsimins mūsų gimnazijos mokiniams – MEPA projekto jaunesniesiems ambasadoriams. Tą dieną jaunųjų gimnazijos ambasadorių komanda, kartu su mokytoju Vaidotu, dalyvavo Euroscola sesijoje Strasbūre, Prancūzijoje. Renginyje dalyvavo mokiniai iš visos Europos Sąjungos. Tačiau ypatingai glaudūs ryšiai užsimezgė su Vilniaus rajono Paberžės „Verdenės“ gimnazijos ambasadoriais.  Šios Euroscola sesijos tema - „The EU‘s zero pollution ambition: where do we stand today?‘‘. Renginys vyko Europos Parlamente, tad mokiniai galėjo pasijusti tikrais politikais ir Europos ambasadoriais.

Renginio pradžioje, vaizdo ryšiu iš Briuselio, susirinkusiuosius pasveikino Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola. Paskui prasidėjo nuotolinė klausimų - atsakymų sesija su Europos Parlamento nariais - politikos analitike ekologijos srityje Vivienne Halleux ir Europos Parlamento vice pirmininku Robertu Zile. Po klausimų - atsakymų sesijos vyko diskusija Europos Sąjungai aktualiomis temomis - ekologija, tvarumas, atliekų perdirbimas, lyčių lygybė, kurios metu mokiniai turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę, teikti siūlymus, balsuoti ir vienai dienai tapti sprendimų priėmėjais. Džiugu pastebėti, kad Europos Parlamento salėje žodžio tarti nepabūgo ir mūsų gimnazistai – Gytis ir Aleksas.

Kol mokiniai diskutavo, mokytojams surengta ekskursija Europos Parlamente bei pristatytos  tuo metu vykusios meno parodos.  Mokytojai turėjo galimybę susipažinti su kolegomis iš kitų šalių bei smagiai pabendrauti prie kavos puodelio. Renginio pabaigoje plenarinių posėdžių salėje pristatytos mokinių diskusijos išvados. Ypač maloniai nuteikė mokinių išsakyta padėka savo mokytojams. Mokytojai neliko skoloje ir pasidžiaugė stropiais, darbščiais ir šauniais mokiniais.  Labai nudžiugino suteikta galimybė apsilankyti Europos Parlamente, sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą, jos tikslus, susipažinti su naujais draugais ir sužinoti, kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie geresnės Europos ateities. Visgi turbūt geriausiai, ką patyrėme apibūdino mūsų nauja draugė iš Paberžės Verdenės gimnazijos Aneta:

„Šis renginys suteikė galimybę pabūti Europos Parlamento nariu, tuo pat metu įgyti unikalią patirtį, kuri leido pažinti įvairių žmonių politines ir ekologines pažiūras bei atstovauti savo šaliai - Lietuvai. Tai ne tik renginys, bet ir galimybė įsitraukti į svarbių sprendimų priėmimą, kurie paveiks visą Europą, ir aktyviai dalyvauti, kuriant bendrą ateitį. Būdama Europos Parlamento nario vietoje, turėjau unikalią galimybę dirbti su kolegomis iš kitų Europos šalių, bendradarbiauti, diskutuoti, ieškoti kompromisų ir kurti bendras strategijas, siekiant ginti savo poziciją ir nuomonę debatų metu. Taip pagerinau savo socialinius įgūdžius ir politines žinias. Ačiū“.

Su Europos Parlamentu atsisveikinome išdidžiai. Kartu su kolegomis iš Lietuvos vidiniame Europos Parlamento kiemelyje sugiedojome Lietuvos Respublikos himną ir taip pasveikinome savo tėvynę su gimimo diena – Vasario 16-ąja.